FINDIK TANITIM GRUBU 2. KEZ ANUGA FUARINA İŞTİRAK ETTİ

Dünyanın en büyük gıda ve içecek fuarı olan ANUGA fuarı, bu yıl 08-12 Ekim 2011 tarihleri arasında Almanya'nın Köln şehrinde düzenlendi. Fındık Tanıtım Grubu'nun 2. kez katıldığı fuara, gerek endüstri temsilcilerinin gerekse ziyaretçilerin büyük beğeni gösterdiği özel bir stand konstrüksiyonu ile iştirak edildi.

2 yılda bir düzenlenen ve dünya gıda sektörünün büyük önem verdiği fuara bu yıl 100 ülkeden 6.596 firma katılımcı olarak 180 ülkeden yaklaşık 155.000 kişi ise ziyaretçi olarak iştirak etti.

5 gün süren fuar boyunca FTG standında fındık ile ilgili olarak yapılan görüşmelerde, Türk fındığının kalitesine vurgu yapılarak, ziyaretçiler arasında Türk fındığının bilinirliği arttırılmaya çalışıldı. FTG standını ziyaret eden profesyonel firma temsilcilerine ürünlerinde katkı maddesi olarak kullanabilecekleri fındık formlarından numuneler verilirken ikili görüşmeler yoluyla fındık talepleri ve iletişim bilgileri alınarak fındık hakkındaki çeşitli soruları cevaplandırıldı.

Ayrıca ziyaretçilere ikram edilen 20 gramlık ambalajlarda kavrulmuş fındık paketleri ve tuzlanmış kabuklu çıtlama fındık büyük beğeniyle karşılandı.

Resimler