FINDIK TANITIM GRUBU 8. KEZ ISM FUARINA İŞTİRAK ETTİ

Fındık Tanıtım Grubu (FTG), Türk fındığının en büyük alıcılarından biri olan Almanya'nın Köln şehrinde bu sene 29 Ocak - 01 Şubat tarihleri arasında 42.si düzenlenen ve şekerleme sektörü açısından dünyanın en önemli etkinliklerinden biri olan ISM 2012 fuarına iştirak etti. Böylece, FTG söz konusu fuara 8. kez katılmış oldu.

Bu sene 65 farklı ülkeden 1.412 firmanın iştirak ettiği, ziyaretçi sayısının ise 130 farklı ülkeden yaklaşık 35.000 kişi olduğu fuarda, Avrupalı şekerleme firmalarının yoğunlukta olduğu bir holde yer alan FTG standı, göz alıcı tasarımı ile her zaman olduğu gibi ziyaretçiler tarafından  büyük beğeniyle karşılandı.

 Fındığın doğrudan çerez olarak tüketimini yaygınlaştırmak amacıyla ziyaretçilere 20 gramlık ambalajlarda kavrulmuş fındık ikram edilmesinin yanı sıra, özellikle Türk fındığının en önemli tüketicisi konumunda bulunan Avrupalı şekerleme ve pastacılık ürünleri imalatçılarından ve çok sayıda farklı ülkeden FTG standını ziyaret eden profesyonel firma temsilcilerine ürün portföylerine göre kullanabilecekleri fındık formlarından numuneler verilirken ikili görüşmeler yoluyla fındık talepleri ve iletişim bilgileri alınarak fındık hakkındaki çeşitli soruları da cevaplandırıldı.

Resimler