FINDIK TANITIM GRUBU FOODEX 2012 FUARINA İŞTİRAK ETTİ

Japonya'da Türk fındığının bilinirliğini ve pazar payını arttırmak için 2000 yılından itibaren reklam ve tanıtım faaliyetleri yürütmekte olan Fındık Tanıtım Grubu (FTG), 06-09 Mart 2012 tarihleri arasında Chiba/Japonya'da düzenlenen, Asya bölgesinin en büyük gıda ve içecek fuarı olma özelliğine sahip Foodex Japan 2012'ye iştirak etti.

Bu sene 37.si düzenlenen Foodex 2012'ye 72 farklı ülkeden toplam 2.391 katılımcı iştirak ederken, söz konusu fuar 4 gün boyunca 73.834 kişi tarafından ziyaret edildi. Japonya'nın gıda konusunda önemli derecede dışa bağımlı bir ülke olması nedeniyle Foodex fuarı bir kez daha tüm dünyadan büyük ilgi gördü.

Foodex fuarına 8. kez iştirak eden Fındık Tanıtım Grubu'nun standını ziyaret eden profesyonel firma temsilcileri ile yapılan ikili görüşmelerde; Türk fındığının Avrupa'da ve dünya çapında endüstriyel kullanımına ilişkin bilgiler verilirken söz konusu firmalara ürün portföylerine göre kullanabilecekleri fındık formlarından numuneler takdim edildi.

Fuar boyunca FTG standında gösterimi yapılan Japonca tanıtım filmi büyük beğeniyle izlendi ve fındığın doğrudan çerez olarak tüketimini yaygınlaştırmak amacıyla ziyaretçilere 20 gramlık Japonca ambalajlardaki kavrulmuş fındık ve özellikle Uzakdoğu'da büyük bir beğeniyle tüketilmekte olan kavrulmuş tuzlu kabuklu fındık ikram edildi.

Resimler