FTG 5. KEZ WORLD FOOD MOSCOW FUARI'NA KATILDI

Fındık Tanıtım Grubu (FTG) 13-16 Eylül 2011 tarihleri arasında Rusya Federasyonu'nun başkenti Moskova'da 20. kez düzenlenen World Food Moscow Fuarı'na 5. defa iştirak etti.

 Fındığın yoğun olarak kullanıldığı şekerleme, çikolata ve pastacılık sektöründen çok sayıda  firmanın da yer aldığı F pavilyonunda merkezi bir yerde bulunan FTG standı ziyaretçiler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

4 gün süren fuar boyunca Rusya'da "funduk” adıyla bilinen fındık ile ilgili olarak yapılan görüşmelerde, Türk fındığının kalitesine vurgu yapılarak, ziyaretçiler arasında Türk fındığının bilinirliği arttırılmaya çalışıldı. FTG standını ziyaret eden profesyonel firma temsilcilerine ürünlerinde katkı maddesi olarak kullanabilecekleri fındık formlarından numuneler verilirken ikili görüşmeler yoluyla fındık talepleri ve iletişim bilgileri alınarak fındık hakkındaki çeşitli soruları cevaplandırıldı.

Ziyaretçilere ikram edilen 20 gramlık ambalajlarda kavrulmuş fındık paketleri ve tuzlanmış kabuklu kavrulmuş fındık büyük beğeniyle karşılandı ve Türk Fındığı'nın üretiminden nihai ürüne girene kadar geçirdiği süreci anlatan Rusça tanıtım filmi de büyük ilgiyle izlendi.

Resimler