FTG “DESSERT, SWEETS AND DRINK FESTIVAL” FUARINA İŞTİRAK ETTİ

Fındık Tanıtım Grubu (FTG), 4-6 Nisan 2012 tarihleri arasında Japonya'nın başkenti Tokyo'daki Tokyo Big Sight fuar alanında düzenlenen ve tatlı sektöründe Japonya'nın en büyük fuarı olan "Dessert, Sweets & Drink 2012” fuarına iştirak etti.

Bu sene 9.su düzenlenen "Dessert, Sweets and Drink 2012” fuarına 371 katılımcı firma iştirak ederken, söz konusu fuar 3 gün boyunca 45.168 kişi tarafından ziyaret edildi.

 FTG standını ziyaret eden profesyonel firma temsilcileri ile yapılan ikili görüşmelerde; Türk fındığının Avrupa'da ve dünya çapında endüstriyel kullanımına ilişkin bilgiler verilirken söz konusu firmalara ürün portföylerine göre kullanabilecekleri fındık formlarından numuneler takdim edildi.

 Fuar boyunca FTG standında gösterimi yapılan Japonca tanıtım filmi büyük beğeniyle izlendi ve fındığın tüketimini yaygınlaştırmak amacıyla ziyaretçilere 20 gramlık Japonca ambalajlardaki kavrulmuş fındık, Uzakdoğu'da büyük bir beğeniyle tüketilmekte olan kavrulmuş tuzlu kabuklu fındık ve standı görsel açıdan zenginleştiren ve katılımcıların standa daha çok ilgi göstermesini sağlayan fındık şelale aparatı ile fındık kreması ikram edildi.

Ayrıca, "Dessert, Sweets and Drink 2012” fuarının 3. günü şekerleme firmalarının ürün geliştirme bölümü yetkililerine yönelik olarak Şef Kanjiro Mochizuki tarafından uygulamalı seminer verildi.

Resimler