FTG, RUSYA GIDA KATKI MADDELERİ FUARINA İŞTİRAK ETTİ

Fındık Tanıtım Grubu (FTG), 13-16 Mart 2012 tarihleri arasında Rusya Federasyonu'nun başkenti Moskova'da düzenlenen ve ülkenin tek gıda katkı maddeleri fuarı olan Ingredients Russia 2012'ye iştirak etti.

Bu yıl 15'incisi düzenlenen Ingredients Russia 2012'ye 25 farklı ülkeden toplam 300 gıda katkı maddesi tedarikçisi iştirak ederken, söz konusu fuar 4 gün boyunca 10.000'den fazla kişi tarafından ziyaret edildi.

Ingredients Russia 2012 fuarına ilk kez iştirak eden Fındık Tanıtım Grubu'nun standını ziyaret eden profesyonel firma temsilcileri ile yapılan ikili görüşmelerde; Türk fındığının formları, kullanım alanları, üretim ve ihracat istatistikleri, sağlığa faydaları ve besin değerleri ile ilgili bilgiler verilirken söz konusu firma temsilcilerine yeni ürün geliştirme çalışmalarında kullanabilecekleri fındık formlarından numuneler takdim edildi.

 Fuar boyunca FTG standında gösterimi yapılan Rusça tanıtım filmi büyük beğeniyle izlendi ve fındığın doğrudan çerez olarak tüketimini yaygınlaştırmak amacıyla ziyaretçilere 20 gramlık ambalajlardaki kavrulmuş fındık ikram edildi.

Resimler