FTG ŞANGHAY'DA 2 AYRI FUARA İŞTİRAK ETTİ.

Çin Halk Cumhuriyeti'nde Türk fındığının bilinirliğini ve pazar payını arttırmak için 2001 yılından itibaren profesyonel firmalar aracılığıyla reklam ve tanıtım faaliyetleri yürütmekte olan Fındık Tanıtım Grubu (FTG), Mayıs ayında Şanghay'da eş zamanlı olarak düzenlenen iki ayrı fuara iştirak etti. 

Shanghai New International Expo Centre fuar alanında 09-11 Mayıs 2012 tarihleri arasında düzenlenen ve Asya'nın en önemli genel gıda fuarlarından biri olan "SIAL China” fuarı ile 10-12 Mayıs 2012 tarihleri arasında düzenlenen ve Asya'da düzenlenen en büyük pastacılık ve şekerleme fuarı olan "International Bakery Exhibition of China” fuarlarındaki FTG standları her zaman olduğu gibi ziyaretçiler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. 

Fuar idaresinden alınan bilgilere göre, 80 farklı ülkeden 1.800'e yakın katılımcının iştirak ettiği "SIAL China” fuarı, bu yıl toplam 40.000 kişiden fazla profesyonel firma temsilcisi tarafından ziyaret edilirken, 15 farklı ülkeden 1.400'e yakın katılımcının iştirak ettiği "International Bakery Exhibiton of China” fuarı ise 80.000 kişiden fazla profesyonel firma temsilcisi tarafından ziyaret edildi. 

Ayrıca, Şanghay Konsolosumuz Sayın Deniz Eke, Pekin Ticaret Müşavirimiz Sayın Ender Öncü ve Şanghay Ticaret Müşavirimiz Sayın Bilgehan Şaşmaz SIAL China fuarındaki standımıza ziyarette bulundu. 

FTG standını ziyaret eden profesyonel firma temsilcilerine ürünlerinde katkı maddesi olarak kullanacakları fındık formları verildi ve ikili görüşmeler yoluyla fındık talepleri ve iletişim bilgileri alınarak fındık hakkındaki çeşitli soruları cevaplandırıldı. Ayrıca standa gelen ziyaretçilere tanıtım mahiyetinde 20 gramlık ambalajlarda kavrulmuş fındık paketleri ve Türk Fındığı'nın üretiminden nihai ürüne girene kadar geçirdiği süreci anlatan Çince seslendirilmiş tanıtım filmi gösterildi. 

Resimler