FTG, SWEETS & SNACKS CHINA FUARINA İŞTİRAK ETTİ

Çin Halk Cumhuriyeti'nde Türk fındığının bilinirliğini ve pazar payını arttırmak için yürütülen reklam ve tanıtım faaliyetleri çerçevesinde Fındık Tanıtım Grubu (FTG), 20-22 Eylül 2012 tarihleri arasında Şanghay'da gerçekleştirilen ve ülkenin en büyük şekerleme, çikolata ve çerez fuarlarından biri olan "Sweets & Snacks China 2012” fuarına iştirak etti.

 

Fuar idaresinden alınan bilgilere göre, 10 farklı ülkeden toplam 150'ye yakın firmanın iştirak ettiği "Sweets & Snacks China 2012” fuarı, yaklaşık 8.000 kişi tarafından ziyaret edildi. Ayrıca, Pekin Ticaret Müşavirimiz Sayın Ender Öncü sözkonusu fuardaki standımıza ziyarette bulundu.

Şekerleme, çikolata ve çerez sektörlerinden firmaların temsilcileri ile yapılan ikili görüşmelerde, hızlı ve istikrarlı büyümesini sürdürerek 2011 yılında 12 Milyar Dolar büyüklüğe ulaşan Çin Halk Cumhuriyeti şekerleme endüstrisinde Türk fındığı pazar payınının arttırılması amacıyla, sözkonusu firma temsilcilerine fındığın ilgili sektörlerdeki uygulamaları hakkında detaylı bilgiler aktarılırken, ürünlerinde katkı maddesi olarak kullanacakları fındık formlarından numuneler verildi. Ayrıca standa gelen ziyaretçilere tanıtım mahiyetinde 20 gramlık ambalajlarda kavrulmuş fındık paketleri ikram edildi ve Türk Fındığı'nın üretiminden nihai ürüne girene kadar geçirdiği süreci anlatan Çince seslendirilmiş tanıtım filmi gösterildi.