FTG'DEN BREZİLYA'DA FINDIK TANITIMI

Fındık Tanıtım Grubu'nun (FTG) 25-28 Haziran 2012 tarihlerinde Brezilya'nın Sao Paulo kentinde düzenlenen ve Güney Amerika kıtasının önemli gıda fuarlarından biri olan SIAL Brasil fuarına katılarak fındık tanıtımında bulunduğu ülkeler arasına Brezilya'yı da ekledi.

Fuar idaresinden alınan bilgilere göre, 1.000'e yakın katılımcının iştirak ettiği "SIAL Brasil” fuarı 90.000 m² alanda toplam 65.000 kişiden fazla profesyonel firma temsilcisi tarafından ziyaret edildi.

Fuar esnasında FTG standını ziyaret eden profesyonel firma temsilcileri ile yapılan ikili görüşmelerde, dünyanın en büyük şeker üreticisi ve aynı zamanda da önemli bir kakao üretici olması nedeniyle oldukça gelişmiş çikolata ve şekerleme endüstrisine sahip olan Brezilya'da Türk fındığının söz konusu sektörlerdeki potansiyeli üzerinde duruldu. Ayrıca firmaların fındık talepleri alınarak ürün portföylerinde kullanabilecekleri fındık formlarından numuneler verildi.

T.C. Sao Paulo Başkonsolosu Sn. Mustafa Kapucu, T.C. Sao Paulo Ticaret Müşavirleri Sn. Canan Gürhan ve Sn. Ramazan Kısa ile T.C. Ekonomi Bakanlığı Gözlemcisi Sn. Ömer İnce tarafından SIAL Brasil fuarındaki standımıza ziyarette bulunuldu.

Öte yandan, 27 Haziran 2012 tarihinde fuara iştirak eden Türk firmalarından oluşan heyetin T.C. Sao Paulo Başkonsolosluğu'na yapmış olduğu ziyarette Konsolos Muavini Sn. Gökçe Gül ve Ticaret Ataşesi Sn. Ramazan Kısa tarafından Brezilya ve Brezilya Ekonomisi hakkında birer sunum gerçekleştirilerek ihracatçı firma temsilcileri bilgilendirildi ve soruları cevaplandırıldı.