BREZİLYA'DA FINDIK TANITIMI DEVAM EDİYOR

BREZİLYA'DA FINDIK TANITIMI DEVAM EDİYOR

Fındık Tanıtım Grubu (FTG) 24-27 Haziran 2014 tarihlerinde Brezilya'nın Sao Paulo kentinde düzenlenen "SIAL Brazil” fuarına iştirak etti.

Önemli bir kakao üreticisi olması nedeniyle oldukça gelişmiş çikolata ve şekerleme endüstrisine sahip olan ve Türk fındık ihracatı için gelişmeye açık bir pazar olarak değerlendirilen Brezilya'nın Sao Paulo kentinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen fuara 33 ülkeden 500'e yakın firma stant açarak katılım sağladı ve "SIAL Brazil” fuarı yaklaşık 14.000 profesyonel firma temsilcisi tarafından da ziyaret edildi.

T.C. Sao Paulo Başkonsolosu Sn. Mehmet Özgün Arman, T.C. Sao Paulo Ticaret Ataşeleri Sn. Canan Gürhan ve Sn. Ramazan Kısa tarafından da ziyarette bulunulan FTG standında, ziyaretçilere 20 gr.lık paketlerde kavrulmuş fındık ikram edilirken, Türk Fındığı'nın üretiminden nihai ürüne girene kadar geçirdiği süreci anlatan tanıtım filminin de fuar süresince gösterimi yapıldı ve Türk fındığı ile ülkemiz fındık sektörüne ilişkin tanıtıcı broşürler dağıtıldı.

Öte yandan, 25 Haziran 2014 tarihinde, fuara iştirak eden Türk firmaları ve Brezilyalı iş adamlardan oluşan heyet için T.C. Sao Paulo Başkonsolosluğu'nda bir resepsiyon düzenlendi ve sözkonusu resepsiyonda katılımcılar ile Brezilyalı potansiyel alıcı firmalar arasında görüşmeler gerçekleştirildi.


Resimler