FINDIK TANITIM GRUBU 2. KEZ GÜNEY KORE'DE

FINDIK TANITIM GRUBU 2. KEZ GÜNEY KORE'DE

Fındık Tanıtım Grubu, 50 Milyon nüfusu ve 1 trilyon Doları aşan milli geliri ile Asya bölgesinde 4, dünya genelinde ise en büyük 15. ekonomi olan Güney Kore'nin başkenti ve aynı zamanda en büyük kenti olan Seul'de 04-06 Eylül 2013 tarihleri arasında bu yıl ikincisi düzenlenen "Food Ingredients Korea” fuarına bir stant ile iştirak etti.

Resmi açılışın ardından Güney Kore Tarım, Gıda ve Köyişleri Bakanı Sn. Dong Phill Lee ile Gıda ve İlaç Güvenliği Bakanlığı, Kore Sağlık Derneği, Kore Gıda Araştırma Enstitüsü vb. gibi kurumların yetkilileri, fındık kullanan veya kullanma potansiyeli bulunan firmaların temsilcileri ile basın mensupları tarafından ziyaret edilen FTG standında, T.C. Seul Ticaret Müşaviri Sn. B. Kaan Köktürk tarafından Türk fındığı hakkında kısa bir konuşma gerçekleştirildi ve ziyaretçilere fındık ikram edildi.

   

Güney Kore genelinde ikinci kez düzenlenen, 24 farklı ülkeden 150 firmanın yer aldığı ve toplam 6.100 gıda profesyoneli tarafından ziyaret edilen fuar sırasında, Fındık Tanıtım Grubu standını ziyaret eden profesyonel firma temsilcileri ile yapılan ikili görüşmelerde, Türk fındığı hakkındaki sorular cevaplandırıldı ve fındığın farklı sektörlerdeki uygulamaları hakkında bilgi verilmesinin yanı sıra fındığın insan sağlığına yararlarına özellikle vurgu yapıldı. Sözkonusu yetkililere Ar&Ge çalışmalarında kullanmalarını teminen çeşitli fındık formlarından numuneler verildi.

Türk fındığının üretiminden nihai ürüne girene kadar geçen sürecin anlatıldığı tanıtım filminin de fuar boyunca gösterimi yapılırken, FTG'nin 20 gramlık ambalajlardaki kavrulmuş fındıkları ile çıtlatılmış tuzlu fındık ziyaretçiler tarafından büyük beğeni topladı.

  

Resimler