FINDIK TANITIM GRUBU 3. KEZ GÜNEY KORE'DE

FINDIK TANITIM GRUBU 3. KEZ GÜNEY KORE'DE

Doğu Asya'nın yükselen yıldızı Güney Kore'nin 10 milyonun üstündeki nüfusuyla mega kenti olan Seul'de bu yıl üçüncüsü düzenenlenen ve gıda sektörünün Asya bölgesindeki başrol oyuncularını tüm dünyadan birçok firma ile biraraya getiren "Food Ingredients Korea” fuarı 17-19 Eylül 2014 tarihleri arasında gerçekleşti.

Fındık Tanıtım Grubu'nun önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da bir stant ile iştirak ettiği fuarda, Güney Kore Gıda, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı yetkilileri, T.C. Seul Ticaret Müşaviri Sn. Kaan Köktürk ve birçok firma temsilcisi ile görüşmelerde bulunuldu.

19 farklı ülkeden 100 firmanın yer aldığı ve toplam 6.000 gıda profesyoneli tarafından ziyaret edilen fuar sırasında, Fındık Tanıtım Grubu standını ziyaret eden profesyonel firma temsilcileri ile yapılan ikili görüşmelerde, Türk fındığı hakkındaki sorular cevaplandırıldı ve fındığın farklı sektörlerdeki uygulamaları hakkında bilgi verilmesinin yanı sıra fındığın insan sağlığına yararlarına özellikle vurgu yapıldı. Sözkonusu yetkililere Ar&Ge çalışmalarında kullanmalarını teminen çeşitli fındık formlarından numuneler verildi.

Türk fındığının üretiminden nihai ürüne girene kadar geçen sürecin anlatıldığı tanıtım filminin de fuar boyunca gösterimi yapılırken, FTG'nin 20 gramlık ambalajlardaki kavrulmuş fındıkları ziyaretçiler tarafından büyük beğeni topladı.

Resimler