FINDIK TANITIM GRUBU 4. KEZ GÜNEY KORE'DE

FINDIK TANITIM GRUBU 4. KEZ GÜNEY KORE'DE

Doğu Asya'nın yükselen yıldızı Güney Kore'nin 10 milyonun üstündeki nüfusuyla mega kenti olan Seul'de düzenenlenen ve gıda sektörünün Asya bölgesindeki başrol oyuncularını tüm dünyadan birçok firma ile biraraya getiren "Seoul Food & Hotel 2015 Fuarı” 12-15 Mayıs 2015 tarihleri arasında gerçekleşti.

Fındık Tanıtım Grubu'nun ilk kez iştirak ettiği fuarda T.C. Seul Büyükelçisi Sn. Arslan Hakan Okçal ve T.C. Seul Ticaret Müşaviri Sn. Kaan Köktürk'ün de ziyaret ettiği FTG standının birçok firma temsilcisi tarafından yoğun ilgiyle karşılanması memnuniyet yarattı.

     

35 farklı ülkeden 632 firmanın yer aldığı ve toplam 55.000 gıda profesyoneli tarafından ziyaret edilen fuar sırasında, Fındık Tanıtım Grubu standını ziyaret eden profesyonel firma temsilcileri ile yapılan ikili görüşmelerde, Türk fındığı hakkındaki sorular cevaplandırılarak fındığın farklı sektörlerdeki uygulamaları hakkında bilgi verilirken, Güney Kore'de fındık ve fındıklı ürünlere olan ilginin artmış olduğu gözlendi.

Fındıklı ürün üretimi yapan firma yetkililerine Ar&Ge çalışmalarında kullanmalarını teminen çeşitli fındık formlarından numuneler verilirken, Türk fındığının üretiminden nihai ürüne girene kadar geçen sürecin anlatıldığı tanıtım filminin de fuar boyunca gösterimi yapıldı ve ayrıca FTG'nin 20 gramlık ambalajlardaki kavrulmuş fındıkları ziyaretçiler tarafından büyük beğeni topladı.