FINDIK TANITIM GRUBU ALTERNATİF PAZARLARIN PEŞİNDE

FINDIK TANITIM GRUBU ALTERNATİF PAZARLARIN PEŞİNDE

Fındık Tanıtım Grubu (FTG), dünyanın en büyük gıda ve içecek fuarlarından biri olarak değerlendirilen ve 21-25 Şubat 2016 tarihleri arasında Dubai'de düzenlenen Gulfood 2016 Fuarı'na bir kez daha iştirak etti.

Fuara 120 ülkeden 5.000'e yakın firma katılımcı olarak iştirak ederken, 5 gün boyunca süren fuarın 170 farklı ülkeden gelen yaklaşık 90.000 kişi tarafından ziyaret edildiği tahmin ediliyor.

Sadece Arap Yarımadası değil, Ortadoğu ve Afrika ülkeleri ile Hindistan ve Pakistan gibi Asya ülkelerinden de yoğun olarak ziyaretçi çeken Gulfood fuarında, her zaman olduğu gibi Türk fındığı ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

 

 

 

 

 

 

 

 

FTG standında ziyaretçilere 20 gr.lık paketlerde kavrulmuş fındığın yanı sıra fındık kreması ile fındık krokant ikram edilmiş ve Türk fındığının nihai ürünlere kattığı lezzetin somut olarak ziyaretçiler tarafından tecrübe edilmesi sağlanmıştır.

Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sn. Tarık Sönmez, Dubai Başkonsolosu Sn. Erdem Ozan ve Dubai Ticaret Ataşesi Sn. Serdar Kumbaracı tarafından da ziyaret edilen FTG standında ayrıca, Türk Fındığı'nın üretiminden nihai ürüne girene kadar geçirdiği süreci anlatan tanıtım filminin de fuar süresince gösterimi yapıldı ve Türk fındığı ile ülkemiz fındık sektörüne ilişkin tanıtıcı broşürler ile Türk fındık ihracatçılarının iletişim bilgilerinin yer aldığı listeler dağıtıldı.


Resimler