FTG İKİ KITAYI BİRBİRİNE BAĞLAYAN İSTANBUL'DA FI (FOOD INGREDIENTS) 2014 FUARINA İŞTİRAK ETTİ

FINDIK TANITIM GRUBU İKİ KITAYI BİRBİRİNE BAĞLAYAN İSTANBUL'DA FI (FOOD INGREDIENTS) 2014 FUARINA İŞTİRAK ETTİ

Fındık Tanıtım Grubu (FTG), 24-26 Nisan 2014 tarihleri arasında İstanbul'da Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen "FI (Food Ingredients) İstanbul 2014 2. Gıda Bileşenleri, Çözümleri, Yardımcı ve Katkı Maddeleri Fuarı”na iştirak etti.

Bu yıl ikincisi düzenlenen sözkonusu fuara 22 ülkeden yerli ve yabancı 119 firma katılımcı olarak iştirak sağladı.

Avrupa ve Asya'yı birbirine bağlayan stratejik konumuyla dünyada eşsiz bir özelliğe sahip olan İstanbul, birçok gıda imalatçılarını, distribütörleri, ithalatçıları, ihracatçıları, perakendecileri, toptancıları, kurumsal ve ticari gıda tedarikçileri gibi çok sayıda profesyonel ziyaretçiyi bir araya getirmek suretiyle bir nevi köprü vazifesi görerek Türk fındığının dünya çapındaki bilinirliğinin arttırılmasına katkı sağladı.

           

Sözkonusu fuarda, FTG standını ziyaret eden profesyonel firma temsilcileri ile yapılan ikili görüşmelerde; Türk fındığı ile ilgili olarak yöneltilen sorular hakkında yapılan bilgilendirmelerin yanısıra fındığın farklı sektörlerdeki uygulamaları konusunda detaylı bilgiler verildi. Öte yandan, fındığın insan sağlığına olan faydaları ön plana çıkartılarak profesyonel firma temsilcilerine Ar-Ge çalışmalarında kullanmalarını teminen fındığın çeşitli formlarından numuneler verilerek, ziyaretçilere 20 gramlık İngilizce ambalajlardaki kavrulmuş fındık, İngilizce broşür, tanıtım CD'leri ve çantalardan takdim edildi.

Resimler