FINDIK TANITIM GRUBU ORTADOĞU'NUN KALBİNDE

FINDIK TANITIM GRUBU ORTADOĞU'NUN KALBİNDE

Fındık Tanıtım Grubu (FTG), son yıllarda önemli bir gelişme göstererek sadece Ortadoğu'nun değil, tüm dünyanın en büyük gıda ve içecek fuarlarından biri haline gelen ve 25-28 Şubat 2013 tarihleri arasında Dubai'de düzenlenen Gulfood 2013 Fuarı'na iştirak etti.

Bu sene 18.si düzenlenen ve rekor bir düzeyde bir katılıma sahne olan etkinliğe 110 ülkeden 4.200 firmanın katılımcı olarak iştirak ederken, 4 gün boyunca süren fuarın yaklaşık 65.000 kişi tarafından ziyaret edildiği tahmin ediliyor.

Türk fındığının dünya çapında bilinirliğinin arttırılması yönünde çalışmalarına hız kesmeden devam eden ve 2012 yılını tüm zamanların ihracat rekoru ile kapatan fındık ve mamulleri sektörü için alternatif pazarlar arayışını sürdüren FTG, Gulfood fuarında sadece Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) değil, tüm Arap Yarımadası ve Ortadoğu ülkelerini kapsayan geniş bir coğrafyaya yönelik bir tanıtım fırsatı yakaladı.

Fuarın ilk günü T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık BakanıSayın Mehmet Mehdi EKER tarafından da ziyaret edilen FTG standında, fındığın doğrudan çerez olarak tüketimini yaygınlaştırmak amacıyla ziyaretçilere 20 gramlık ambalajlarda kavrulmuş fındık ikram edildi.

Standı ziyaret eden imalatçı firmaların temsilcilerine ürün portföylerine göre kullanabilecekleri fındık formlarından numuneler verildi ve ikili görüşmeler yoluyla fındık hakkındaki çeşitli soruları da cevaplandırıldı.

Resimler