FINDIK TANITIM GRUBU SUMMER FANCY FOOD FUARI'NDA

FINDIK TANITIM GRUBU SUMMER FANCY FOOD FUARI'NDA

Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) Türk fındığının bilinirliğini ve pazar payını arttırmak için yürütülen reklam ve tanıtım faaliyetleri çerçevesinde Fındık Tanıtım Grubu (FTG), 30 Haziran - 02 Temmuz 2013 tarihleri arasında New York/ABD'de düzenlenen ve Kuzey Amerika'nın en büyük gıda ve içecek fuarı olarak kabul edilen 59. Summer Fancy Food fuarına iştirak etti.

80 farklı ülkeden 2.400'ün üzerinde katılımcının iştirak ettiği ve toplam 24.000 kişiden fazla profesyonel firma temsilcisi tarafından ziyaret edilen fuarda ziyaretçilere 20 gramlık ambalajlarda kavrulmuş fındık paketleri ve Türk fındığının üretimi, ihracatı ve sağlığa yararlarına ilişkin broşürler dağıtılırken, fındığın üretiminden nihai ürüne girene kadar geçirdiği süreci anlatan tanıtım filmi gösterildi.

T.C. New York Başkonsolusu Sn. Mustafa Levent Bilgen ve T.C. New York Ticaret Ataşeleri Sn. Serhan Kara ve Sn. Ahmet Canlı tarafından da ziyaret edilen FTG standında profesyonel firma temsilcileri ile yapılan görüşmelerde, Türk fındığının öne çıkan özellikleri ve özellikle şekerleme sektöründe katkı maddesi olarak kullanım alanlarına vurgu yapıldı.

Resimler