FINDIK TANITIM GRUBU SWEETS&SNACKS 2014 FUARINA İŞTİRAK ETTİ

FINDIK TANITIM GRUBU SWEETS&SNACKS 2014 FUARINA İŞTİRAK ETTİ

Fındık Tanıtım Grubu (FTG), Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) Türk fındığının bilinirliğini ve pazar payını arttırmak için yürütülen reklam ve tanıtım faaliyetleri çerçevesinde, 20-22 Mayıs 2014 tarihleri arasında Chicago/ABD'de düzenlenen ve ABD'nin en önemli çikolata, şekerleme ve kuruyemiş fuarı olarak kabul edilen Sweets&Snacks Expo 2014 fuarına iştirak etti.

 

90 farklı ülkeden 620'nin üzerinde katılımcının iştirak ettiği, 15.000 kişiden fazla profesyonel firma temsilcisi tarafından ziyaret edilen fuara 4. kez iştirak eden FTG, standa gelen ziyaretçilere 20 gramlık ambalajlarda kavrulmuş fındık paketlerinin yanı sıra, çikolata kaplamalı fındık drajeleri ve fındık aromalı kahve ikramında bulundu. Türk Fındığı'nın üretiminden nihai ürüne girene kadar geçirdiği süreci anlatan tanıtım filminin gösterildiği stantta ayrıca çeşitli hediyeler de dağıtıldı.

           

T.C. Şikago Başkonsolusu Sn. Fatih Yıldız ve T.C. Şikago Ticaret Ataşesi Sn. Sevtap Akgüloğlu tarafından da ziyaret edilen FTG standında profesyonel firma temsilcileri ile yapılan görüşmelerde, Türk fındığının öne çıkan özellikleri ve özellikle şekerleme sektöründe katkı maddesi olarak kullanım alanlarına vurgu yapıldı.

   

Resimler