FINDIK TANITIM GRUBU'NUN EXPO MİLANO ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR

FINDIK TANITIM GRUBU'NUN EXPO MİLANO
ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR

Dünyanın en prestijli ve kapsamlı etkinlik organizasyonu olarak bu yıl, İtalya'nın Milano kentinde, 01 Mayıs - 31 Ekim 2015 tarihleri arasında 145 ülkenin katılımıyla düzenlenen Expo Milano fuarında Fındık Tanıtım Grubu'nun (FTG) etkinlikleri devam ediyor.

Ülke tanıtımına katkıda bulunmak amacıyla fındığa ilişkin bir tanıtım standı ile 15-30 Haziran 2015 tarihleri arasında etkinliğe iştirak eden ve sözkonusu stantta ziyaretçilere fındık ve çeşitli fındıklı ürünler ikram etmekte olan FTG, Karadeniz bölgesinin kültürünü de Milano'ya taşıdı.

Fuarda FTG tarafından organize edilen etkinlikler çerçevesinde, Karadeniz bölgesinden bir halk oyunları ekibi İtalya'ya götürülerek, Türkiye pavilyonunda dans gösterileri yapılması sağlandı. Çoğunluğu İtalyanların oluşturduğu ziyaretçilerden büyük alkış toplayan gösteriler, Türkiye pavilyonunu fuarın ilgi odağı haline getirdi.

Ziyaretçilerin de zaman zaman halk oyunları ekibine eşlik ettiği gözlemlenirken, her yaştan insanın ilgisini çeken gösterilerde renkli görüntüler oluştu.


Resimler