FINDIK TANITIMI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

FINDIK TANITIMI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Türk fındığının bilinirliğinin arttırılması ve fındığın katkı maddesi olarak yer aldığı ürünlerdeki kullanımını teşvik etmek amacıyla Fındık Tanıtım Grubu (FTG) tarafından yürütülen faaliyetler hız kesmeden devam ediyor. Bu çerçevede, Almanya'nın Köln şehrinde bu sene 01-04 Şubat 2015 tarihleri arasında 45.si düzenlenen ve şekerleme sektörü açısından dünyanın en önemli etkinliklerinden biri olan ISM 2015 fuarına 11. kez iştirak edildi.

FTG standı ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekerken, Köln Başkonsolosu Sn. Hüseyin Emre ENGİN ve Düsseldorf Ticaret Ataşesi Sn. Hüsamettin KILIÇKAYA tarafından da ziyaret edildi. Sözkonusu fuara 65 farklı ülkeden 1.513 firma iştirak ederken, ziyaretçi sayısı ise 141 farklı ülkeden yaklaşık 37.000 kişi oldu.

Diğer taraftan, FTG standında, ziyaretçilere 20 gr.lık paketlerde kavrulmuş fındık ikram edilirken, Türk Fındığı'nın üretiminden nihai ürüne girene kadar geçirdiği süreci anlatan tanıtım filminin de fuar süresince gösterimi yapıldı ve Türk fındığı ile ülkemiz fındık sektörüne ilişkin tanıtıcı broşürler ile Türk fındık ihracatçılarının iletişim bilgilerinin yer aldığı listeler dağıtıldı.

Resimler