FTG BİR KEZ DAHA DÜNYANIN EN BÜYÜK ŞEKERLEME FUARINA İŞTİRAK ETTİ

FTG BİR KEZ DAHA DÜNYANIN EN BÜYÜK ŞEKERLEME FUARINA İŞTİRAK ETTİ

Fındık Tanıtım Grubu (FTG), Almanya'nın Köln şehrinde bu sene 27-30 Ocak 2013 tarihleri arasında 43.sü düzenlenen ve bisküvi, çikolata ile şekerleme sektörleri açısından dünyanın en önemli fuarı kabul edilen ISM 2013 fuarına iştirak etti.

67 farklı ülkeden 1.402 firmanın iştirak ettiği, ziyaretçi sayısının ise 150 farklı ülkeden yaklaşık 35.000 kişi olduğu fuarın resmi açılış töreninden sonra FTG standı, T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Mehmet Mehdi EKER tarafından da ziyaret edildi.

Fındığın doğrudan çerez olarak tüketimini yaygınlaştırmak amacıyla ziyaretçilere 20 gramlık ambalajlarda kavrulmuş fındık ikram edilmesinin yanı sıra, özellikle Türk fındığının en önemli tüketicisi konumunda bulunan Avrupalı şekerleme ve pastacılık ürünleri imalatçılarından ve çok sayıda farklı ülkeden FTG standını ziyaret eden profesyonel firma temsilcilerine ürün portföylerine göre kullanabilecekleri fındık formlarından numuneler verilirken ikili görüşmeler yoluyla fındık talepleri ve iletişim bilgileri alınarak fındık hakkındaki çeşitli soruları da cevaplandırıldı.

Resimler