2001

01.01.2001 - 31.12.2001 Tarihleri Arasında Kayda AlınanTürkiye Fındık İhracatı

Miktar ( kg )Değer ( $ )
AB ÜLKELERİ
ALMANYA91.612.774256.492.077
İTALYA34.586.95787.472.867
FRANSA22.777.21866.627.514
HOLLANDA20.210.08557.517.259
BELÇİKA11.243.19134.366.981
DİĞER29.133.02889.932.064
209.563.253592.408.762
DİĞER AVRUPA ÜLKELERİ
İSVEÇ11.878.86535.152.299
RUSYA FED.3.986.72513.042.087
ÇEK CUM. 1.921.5956.039.646
POLONYA2.137.5975.580.509
NORVEÇ1.348.2503.828.737
DİĞER4.454.06813.773.740
25.727.10077.417.018
DENİZ AŞIRI ÜLKELER
A.B.D6.752.99821.550.671
AVUSTRALYA1.958.6446.248.630
GÜNEY AF. CUM1.589.1414.248.630
G. KORE896.5322.884.268
KANADA815.2082.771.603
DİĞER2.408.7238.319.134
14.421.24646.505.075
DİĞER ÜLKELER
İSRAİL3.461.4029.232.835
MISIR1.520.9004.865.483
TUNUS606.7751.756.001
LÜBNAN504.9571.611.977
S.ARABİSTAN512.4301.414.279
DİĞER1.806.2714.759.700
8.412.77523.639.275
GENEL TOPLAM258.124.374739.970.130

Kaynak:Karadeniz Fındık ve Mamülleri İhracatçılar Birliği