2005

01.01.2005 - 31.12.2005 Tarihleri Arasında Kayda AlınanTürkiye Fındık İhracatı

 
   Miktar ( kg )
   Değer ( $ )
İTALYA61.088.548564.915.746
ALMANYA48.517.121435.255.995
FRANSA17.681.865162.863.862
BELÇİKA11.816.854109.292.019
HOLLANDA7.716.85967.242.975
DİĞER27.182.753261.150.805
TOPLAM174.004.0001.600.721.402
DİĞER AVRUPA ÜLKELERİ
İSVİÇRE9.838.67286.793.785
RUSYA FED.4.403.28840.955.262
UKRAYNA2.747.50625.167.272
NORVEÇ1.058.51910.748.898
YUGOSLAVYA451.5774.062.611
DİĞER1.819.01514.255.424
TOPLAM19.867.000180.982.939
DENİZ AŞIRI ÜLKELER
A.B.D.3.087.68327.232.331
AVUSTRALYA1.862.89317.797.331
BREZİLYA1.800.600
17.749.286
GÜNEY AF.CUM.844.1008.617.741
JAPONYA703.8657.009.223
DİĞER2.028.85920.394.158
TOPLAM10.328.00098.800.070
DİĞER ÜLKELER
MISIR1.390.78012.992.300
ISRAIL1.125.20010.245.630
TUNUS861.3088.122.275
S.ARABİSTAN575.1905.062.584
SURİYE136.0741.082.528
DİĞER1.076.44810.369.077
TOPLAM5.165.00047.874.394
GENEL TOPLAM209.364.0001.928.378.805

Kaynak:Karadeniz Fındık ve Mamülleri İhracatçılar Birliği